Patronka Clubu

Zuzana Nová

Spolumajitelka značky Dědek Kořenář®, průvodkyně rituály a životem

Spolumajitelka značky Dědek Kořenář®, průvodkyně rituály a životem

Propojuji příjemné s užitečným. Hmotné s nehmotným. Radost s povinností.

Zuzka říká...

Přes dvacet let se pohybuji ve světě obchodu, od studií jsem v průběhu let jen doplňovala a rozšiřovala obory, které se hodily k podnikání a rozvoji celkově. Od oborů jako je ekonomika, obchod, lidské zdroje a právo jsem zabrousila i do oborů péče o tělo a mysl, v tomto směru jsem měla výborného učitele v podobě svého tatínka-zakladatele značky Dědek Kořenář®, který je sám o sobě studnicí moudrosti a znalostí. Dále už přicházely v průběhu let další techniky jako jsou například: Reiki, kraniosakrální terapie či práce se sny, tak i z pozice různých vzdělávacích kurzů zaměřených na lidské zdroje a z velké části praxe z podnikání. Později v roce 2016 jsem se setkala s kněžkami staré Evropy, i ony patří mezi mé studijní úspěchy, když už se tu zmiňuji o všem, co znám, nesmím vynechat jeden velký studijní obor a tím je rodina a děti.
Podnikání ale není jen o bezmezné práci a utíkáním za bohatou odměnou, je potřeba najít rovnováhu mezi jednotlivými částmi života, a i ta rovnováha se často mění v závislosti na nových situacích, které do našeho života přicházejí. V tom nám právě mohou pomoci rituály, nebo zvyky, které si v našich životech uděláme.

Přijde mi, že tento svět je postaven na honbě za zlatou mrkví, ale příliš často je prezentován rozpor, buď můžu být éterická víla, co tančí na louce při měsíčku, nebo utrápená a uhnaná osůbka utopená v šedi všedních dní ať už to znamená cokoliv. No ale ono to jde jinak.
Ono je možné skloubit všechny aspekty života do jednoho krásného a plně prožívaného života, a vůbec nejde o žádnou pohádku. Pěkně se vším všudy, kdy hlavní hrdinka musí na záchod a neumí se teleportovat přes půl zeměkoule, kadeřník je pomalu pro ni sprostné slovo, a ještě k tomu musí ve čtyři vyzvednou dítě ve školce, najít manželovi ten šroubovák, protože se blíží půl rok od toho, co slíbil poličku a vyvenčit kočku.

Nakonec vše tady popsané se dá shrnout jako jeden pro mě krásný a radostí naplněný život. I přesto, že cesta k němu se klikatí, a ne vždycky je na podpatky, ale o to víc vášnivá a radostná a zajímavá a vděčná.

Osobní poradenství

Mnohdy stačí jen rameno, na které chvíli člověk může nechat odpočinout svoji těžkou hlavu. Terapie mluvením dost často pomůže sama o sobě utřídit otázky a odpovědi, vyslechnout si jiný úhel pohledu. Téma jsou individuální z oblasti osobního rozvoje, životní cesty a dalších aspektů života včetně podnikání.

Rituály

Rituál je možnost, jak přijmout novou situaci, ale také jak si novou situaci vytvořit, a jak pomocí rituálů nastavit cestu k novým skutečnostem, které bychom v našem životě chtěli.