Patronka Clubu

Veronika Lančaričová

Autorka projektu Boho žena, průvodkyně rituály a autorka knih o menstruaci.

Autorka projektu Boho žena, průvodkyně rituály a autorka knih o menstruaci.

Veronika je autorkou projektu Boho žena. Je průvodkyní ženských rituálů, přednáší, pořádá tématické večery oslav sezónních svátků dle Kola roku a maluje. Napsala knihy Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a také Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci.
 Minulostí se pouze inspiruje a vše přetváří do moderní podoby a potřeb dnešních žen.

"Projekt Boho žena Objev hloubku a magičnost života skrze rituály a poznání přírodních & ženských cyklů"

Veronika říká...

Svůj první ženský kruh jsem zažila před deseti lety, kdy jsem žila v maringotce na samotě u lesa. Obklopena přírodou, stejně smýšlejícími lidmi a jen svými myšlenkami. Od té doby zakouším, jaké to je budovat se ženami podporující vztahy nejen v rámci kurzů a setkání, které pořádám. Během tohoto života se mi silně pod kůži dostala cykličnost a proměnlivost přírody, ale také ta naše, ženská.
Co pro mě znamená provázet rituály? Hlavně velký dar a požehnání. Když průvodcuji ženy rituály, cítím se jako doma, jako bych to tak důvěrně znala a jen se k tomu vracela. Oprašovala dávnou moudrost. Když ženy provázím, sama se dostávám do nějakého speciálního vnitřního prostoru, kdy začínám slyšet ten hlásek uvnitř sebe, který mi našeptává, co je potřeba říct, co dělat, na co se zaměřit. Úplně se odevzdávám a nechám se vést...⁠ ⁠ Když se do tohoto stavu dostanu, vždy pociťuji tu magičnost života, který můžeme skrze rituály prožívat. Můj život je díky rituálům o tolik bohatší a krásnější a jsem moc šťastná, že toto mohu předávat a prožívat společně s dalšími ženami.⁠ ⁠ Rituály nás berou z každodenní reality do posvátného světa, kde je možné cokoli, a kde se mohou stát i zázraky. A poté zase zpátky. Ovšem při cestě zpět už nikdy nejsme stejní, jako jsme bývali předtím, než jsme se na tento „výlet“ vydali...⁠
Čím více se rituálům věnuji (ať už jako průvodkyně nebo když se nechávám provádět já), tím je mi jasnější, že rituály nejsou něco navíc, třešinkou na dortu. Ale jsou nezbytnou součástí ženského zdraví a naplněnosti. Bez nadsázky! Díky přechodovým rituálům můžeme odložit to potřebné, abychom mohly vstoupit do etapy nové.A prožívání sezónních rituálů bylo v mém životě to nejdůležitější a nejklíčovější, co mi do života přineslo více: radosti, štěstí, lehkosti, laskavosti, ale také pravdivosti a hloubky.⁠ Bude mi velkou ctí být Ti průvodkyní na tvé cestě!