Patronka Clubu

Markéta Prchalová

Kněžka, ceremonialistka, lektorka ženských kruhů, zakladatelka projektu Tajemství života v cyklech,.

Kněžka, ceremonialistka, lektorka ženských kruhů, zakladatelka projektu Tajemství života v cyklech.

Markéta Prchalová je kněžka, ceremonialistka, lektorka ženských kruhů, zakladatelka projektu Tajemství života v cyklech, iniciátorka Červeného stanu a průvodkyně dospělých i dětí přechodovými rituály a rituály spojenými s oslavami Kola roku.

Markéta říká...

Již několik let se zabývám tématem ženské spirituality, jsem zasvěcenou kněžkou a kněžkou živlů. Provádím ženy (ale i muže a děti) významnými životními milníky pomocí přechodových rituálů jako například menarché (rituál první menstruace), předporodní rituál, přivítání dítěte na svět, svatba, narozeniny, ale i rozchod či smrt. V rámci svého projektu Tajemství života v cyklech se věnuji propojování dospělých a dětí s přirozeným rytmem přírody prostřednictvím rituálů. Navracím do vědomého života Kolo roku a význam přechodových rituálů pro lidskou psychiku.
Jsem iniciátorkou sezónního projektu Červený stan a víkendových rituálů Menarché pro dospělé ženy. Blízká je mi také tématika přirozených porodů a mateřství se všemi jeho hloubkami, světly i stíny. Jako výtvarnice pak vytvářím jedinečné výrobky a kresby, které se pojí právě s tématikou přechodových rituálů. Již několik let se profesionálně věnuji uměleckému a rituálnímu malování hennou.

Narozeninový rituál

Narozeninový rituál lze uspořádat u příležitosti kulatin, sedmi-ročních cyklů, ale také při jakýchkoliv narozeninách, kdy cítíte, že procházíte určitým zlomem, změnou, kterou chcete vědomě rituálem překlenout. Forma se tedy může lišit podle věku a záměru a záleží vždy na oslavenci, jak moc do hloubky bude chtít jít.

Malování hennou

Malování hennou je krásný způsob, jak oslavit těhotenství a jak požehnat zázraku přírody, že umožní v našem těle vzniknout nový život. Nebo se můžete nechat ozdobit na váš svatební den, kdy malování hennou na vašem těle bude tím nekrásnějším šperkem. Případně pokud chcete něco nového začít, tak je to taky krásná příležitost.

Rituál na přání

Toužíte po speciálním, osobním rituálu? Procházíte temnými časy a chcete uvidět světlo na konci? Máte pocit, že se stále točíte v kruhu a vrací se vám stejně situace pořád dokola? Nebo si chcete prostě jen dopřát něco krásného a vyjímečného? Moc ráda pro vás navrhnu rituál, tak abychom společně dosáhli Vašeho záměru nebo tajného přání.

Cena: 3500,-

Cena: od 1000,-

Cena: od 3500,-